Зимові свята в Ковтунах


Усі ми – діти й дорослі, з нетерпіння щорічно очікуємо зими. У народі говорять: “Зима прийшла і празничків привела”. І

справді, взимку – майже щодня свято, кожне з яких є неповторним цікавим дійством із забавами та веселощами!

Захоплюючими виявилися зимові свята для ковтунівських школярів. Тому є що згадати кожному з нас. Святковий настрій маємо з Дня Святого Миколая, коли вшановуючи доброго покровителя дітей та всіх знедолених і нужденних, у школу завітали представники ТОВ «Силікат-1». Керівник господарства Олександр Андрійович Панасюк вручив усім вихованцям закладу подарунки і кошти на придбання новорічної ялинки та висловив вітальні слова з нагоди новорічних свят від імені головного інвестора цього товариства, генерального директора ВАТ «Черкасибудматеріали», депутата Черкаської обласної ради Василя Григоровича Плетіня. Згодом ми мали вітання від керівника ПП «Золотоніська птахофабрика» Івана Івановича Побиванця. І знову кожен вихованець закладу одержав новорічний подарунок, а молодь села комплект інвентарю для занять волейболом.

Звичайно не лише подарунками запам’ятаються нам зимові свята. Насичена програма новорічних ранків та вечорів викликала значний інтерес в жителів Ковтунів та Мицалівки. Було що подивитись в теплому приміщенні школи, то ж і глядачів вистачало.

Частина свят припала на шкільні канікули. Ось тут багато, хто з нас пожалкував,що канікули короткі. Проте ватаги колядників та щедрівників завітали в кожну хату.

Традиційно в закладі на Водохрещу було проведено конкурс колядок, щедрівок та посипалок. Учні молодших класів підготували і показали цікаве театралізоване дійство. Господиня свята радо вітала присутніх і частувала кутею, пиріжками та узваром. Взяти участь у конкурсах виявили бажання майже всі присутні. Ось тут можна було тільки дивуватись настільки неповторними були виступи багатьох учнів: і за текстами, і за манерою виконання. Кращими було визнано виступи вихованця дошкільної групи Савицького Ярослава, учнів 2 класу Крохи Віталія та Дивнича Максима.

Дякуючи зимовим святам – таким яскравим і романтичним, забарвлених, глибокою старовиною, звичаями і забобонами наших далеких предків, ми не лише відпочили, поспілкувалися з друзями і сходили в гості до родичів, а й глибше вивчили традиції наших батьків і дідів, пізнали настільки багата їх спадщина.

Тетяна Кроха, учениця 11 класу Ковтунівського НВК

 

Погода