Політичного підтексту тут немає?!

 

Звістка про те, що Лосіцьку Л.М. буде звільнено з посади начальника відділу освіти Золотоніської райдержадміністрації, не була несподіваною для

колективу Ковтунівського навчально-виховного комплексу. Багато хто здогадувався про те, що нова влада повернеться до практики попередніх років у п
итанні розстановки кадрів. Та й сама бувша керівник районного штабу «Нашої України» навряд чи могла сподіватись на свою посаду. Хоча в цілому освітяни Златокраю мали надії на певну стабільність, оскільки попередні їх керівники Клименко В.Ф. та Сень М.О. працювали 33 та 17 років відповідно. Не зважаючи на відсутність чиновницького досвіду, Людмила Миколаївна змогла продовжити справи своїх попередників. При ній збереглася мережа шкіл, поліпшилася матеріальна база в багатьох з них. Випускники безболісно перейшли на зовнішнє незалежне оцінювання, поступали до навчальних закладів. Проведені обласні семінари на базі шкіл району одержали схвальні оцінки. Відділ освіти рік тому обзавівся офіційним сайтом, завдяки чому освітяни змогли оперативно ознайомлюватися з необхідними матеріалами. Та й сама манера спілкування молодого керівника заслуговує самих кращих слів. Тому прикрим є той факт, що зміна начальника важливого відділу районної адміністрації обставляється далеко не тими причинами та й здійснюється досить недемократичними засобами. Говорити про те, що освіта Золотоніщини протягом останніх років почала занепадати, недоречно з огляду на зазначене вище.

Декілька років тому назад при призначенні начальника відділу освіти попередня влада прислухалась до громадської думки. Нинішня ставить перед фактом свого вибору. Можливо за нинішніх умов це є правильно, оскільки хтось конкретно в цьому випадку бере відповідальність на себе. Ось тільки причин звільнень не варто шукати.

Для нас зрозумілим є те, що Людмила Миколаївна, яка за освітою є вчителем української мови та літератури, зуміє досягти нових висот, бо пропрацювавши трохи більше 10 років в невеличкому Кривоносівському навчально-виховному комплексі, вона зуміла підготувати двох учнів, які отримали гранти на навчання від фонду інтелектуальної співпраці «Україна — ХХІ століття». Серед її учнів є призери районних та обласних конкурсів. І вдячність людей за скромну роботу вчителя не залежить від політичних уподобань.

Відвідувачі популярного сайту “Українська мова і література” (http://www.ridnamova.ck.ua/), який був створений у 2006 році, також висловлюють вдячність Людмилі Миколаївні, оскільки це її персональний сайт, який з кожним днем поповнюється цінними методичними порадами і допомагає в роботі учителям української мови та літератури, зарубіжної літератури, правознавства, класним керівникам і педагогам-організаторам.

В особі Лосіцької Л.М. ми мали інтелігентного керівника, яка не нав’язувала свої погляди своїм підлеглим. Важливим також є те, що з її сторони не було й натяку на оцінку роботи в залежності від політичних поглядів. Навряд чи цей принцип сповідувався при оцінці її роботи.

Що буде далі? Побачимо.

Малий І.В., директор НВК

 

Погода