ПИШАЄМОСЯ ВДАЛИМ ДЕБЮТОМ

14 січня в приміщенні Черкаської школи N17 відбувся обласний фінал змагань з усного математичного рахунку Прангліміне-2017. Його учасниками стали 39 кращих конкурсантів Черкащини у шістьох вікових групах. Серед них шестеро із Золотоніського району: шестикласниці Вероніка Партика, Вікторія Карпич і Дарина Гринь із Пальмірської школи, одинадцятикласники Владислав Заєць і Віталій Руденко з Подільського навчально-виховного комплексу та восьмикласник Максим Дивнич із Ковтунівського.

Слід зауважити, що пробитися у фінал було досить непросто, оскільки 2798 учасників з усіх районів області змагались за найвищі місця. Зокрема, серед них 326 осіб у категорії 1 -3 класів, 999 осіб – в категорії 4-6 класів. Відповідно до статі 1361 учень 7-11 класів та 112 дорослих мали по дві окремі групи. У організації конкурсу Золотоніщина спрацювала добре. Представники всіх навчальних закладів взяли участь у змаганнях в режимі онлайн, які проводяться на освітньому сайті Міксіке. Особливо активними були учні Пальмірської школи, Ковтунівського, Деньгівського, Подільського та Антипівського навчально-виховних комплексів.

Змагання, які розвивають навички усних математичних розрахунків та дають можливість активно спілкуватися учасникам із різних країн, таких як Естонія, Литва, Латвія та Словенія, у цьому навчальному році проходили в три етапи з 13 жовтня по 27 грудня 2016 року. Згідно з положенням кожен етап тривав 20 хвилин для одного учасника і проходив очно в навчальному закладі. Після завершення кожного етапу підбивалися проміжні результати за віковими категоріями (класами) та оприлюднювалися на сайті проекту. Переможців трьох етапів визначали за двома кращими з трьох отриманих результатів.

Змістовно про роботу найбільшої школи Черкащини, яка добре відома своїми досягненнями не лише на теренах України, розповіла заступник директора з навчально-виховної роботи Ніна Жук. Учасників привітала координатор обласного етапу, методист лабораторії природничо-математичних дисциплін Черкаського обласного інституту післядипломної освіти педагогічних працівників Ольга Козлова. А потім були захоплюючі змагання в комп’ютерних класах.

Дебют представників нашого району виявився успішним. Перше місце та путівку в Дніпро на національний фінал змагань здобула Вероніка Партика. Максим Дивнич завоював друге місце, що також є значним успіхом. Решта учасників успішно конкурували із своїми ровесниками та набули важливого
досвіду для успішних виступів у наступних змаганнях у рамках проекту «Міксіке в Україні».

У цьому навчальному році пройшов ряд мультипредментних заходів, спрямованих на розвиток творчих здібностей учнів (наприклад, використання онлайнових інструментів у вивченні мов, вивчення природничих предметів з використанням мобільних пристроїв тощо). Це сприяє також професійному розвиткові педагогів, зокрема у використанні сучасних цифрових технологій. На Золотоніщині в цьому плані проводиться велика робота. Під час новорічних свят за сприяння районної влади істотно оновилася матеріальна база для реалізації інтерактивних технологій у навчально-виховному процесі. Місцева влада зробила дійсно багато. За це їй велика подяка. Проте ще потрібно багато зусиль, щоб наблизити село до міста в забезпеченні рівного доступу до освіти. Потрібен якісний Інтернет. Без нього мертві планшети та ноутбуки, без нього йде значне відставання в розвитку технологій навчання. Надіємось і на центральну владу, оскільки для розв’язання проблеми необхідна державна програма.

Іван МАЛИЙ, директор Ковтунівського навчально-виховного комплексу

«Вісник Золотоніщини», 19.01.2017

Погода