Новорічні казки в Ковтунах

Одразу в світ багатьох чарівних казок поринули жителі сіл Ковтуни та Мицалівка під час новорічних свят, що пройшли в затишному залі нашої школи.

У країні дитинства відчули себе глядачі під час новорічного ранку у молодших вихованців закладу. Тут на них чекали: Попелюшка, Маша і Ведмідь, Зайчики, Білочки, Лисички. Веселі новорічні пісні лунали від Ані Шерстюк, Юлі Сердюк, Ані Мальованої та Максима Дивнича.

Святковий настрій підтримували чудово прикрашений зал та красуня-ялинка, яку було придбано за кошти сільської ради. Традиційно всі вихованці закладу отримали пакунки з цукерками від СТОВ «Силікат – 1» (засновник Плетінь В.Г.). Торбу Діду Морозу наповнила приватний підприємець Олександра  Симоненко.

Дуже цікаво пройшов новорічний бал для старшокласників. Тут ми зустріли зовсім інших героїв: сучасну Капосницю, Попандопула, провидицю Ліліану, Нових Руських бабок у виконанні учнів 10 – 11 класів. Не менш захоплюючою була постановка казки «Червона Шапочка на новий лад», яку підготували учні 7 – 9 класів. Святковий настрій учасників передався і глядачам, тому кожен виступ супроводжувався оплесками та сміхом. Особливо сподобались пісні у виконанні Вадима Мельника, Владислава Строканя, Наташі Мальованої, Віти Строкань, Іри Заремби, Ані Скорик, Маші Ямборської, Тані Тимошенко, а також репера Романа Горобця та ансамблю дівчат сьомого класу.

Вже традиційно в шкільному залі проводилося і загальносільське новорічне свято, організатором та автором ідеї якого виступив безпосередньо сільський голова Святослав Строкань. Теплі слова привітання, що лунали в адресу жителів сіл Ковтуни та Мицалівка знайшли пітримку у вдячних глядачів. Справжньою перлиною свята стала юна Снігуронька – Аня Шерстюк, яка привітала глядачів чудовими словами та запальною піснею. Невимушену і теплу атмосферу в залі створювали пісні у виконанні солістів будинку культури Олександра Мініна та Любові Ямборської.

Жоден концерт в селі не проходить без участі ансамблю народної пісні з ліричною назвою «Калинова зоря» у складі Євдокії Легкоступ, Галини Крохи, Марії Барчан та Галини Федини. Не став винятком і новорічний вечір. Активну участь у ньому взяли  також учні. Майстерно виконані дітьми пісні супроводжувалися щирими оплесками.

Українські народні пісні додавали особливого колориту новорічному святу. Їх звучало багато. Але найбільше захоплення в глядачів  викликали пісні у виконанні чоловічого ансамблю у складі сільського голови Святослава Строканя, землевпорядника  Олександра Мініна, директора будинку культури Валерія Козловського, художнього керівника Віктора Козловського, працівника Миронівської птахофабрики Євгена Нечипоренка, заступника директора школи Василя Мельника та вчителя математики Миколи Фурси. Безумовно виступ ансамблю став коронним номером художньої самодіяльності Ковтунів.

Тож недаремно довго світяться вікна зимовими вечорами в сільській раді, де в теплому приміщенні проводяться репетиції і складаються сценарії сільських свят. Репертуар у ковтунян досить широкий. Тому їх раді чути і в інших селах району. Обміни концертами (а саме з такою ініціативою виступає сільський голова Ковтунів) викликають великий інтерес та сприяють зростанню майстерності самодіяльних митців.

“Вісник Золотоніщини”, 10 січня 2014 р.

Погода