Зустріч із земляком

 

Відбулась зустріч одинадцятикласників із доцентом Білоцерківського національного аграрного університету Іваном

Петровичем Соколенком, який представив свій навчальний заклад. Майбутні випускники з великою увагою слухали цікаву розповідь про один із найстаріших вузів України. Гість виявився земляком, оскільки родом він із сусідніх Драбівець. Мабуть цей факт мав велике значення для загального результату зустрічі. Слухачі наочно переконались в тому, що вихідці із села також можуть добитися вагомих успіхів у житті завдяки наполегливій праці. Бажаючі змогли перевірити свій рівень знань, виконавши тестові завдання з навчальних предметів, які будуть профілюючими при вступі до університету.

Нашому гостю також було цікаво дізнатися, що йому доводилось неодноразово спілкуватись із нашою землячкою з Мицалівки, доктором сільськогосподарських наук М.М.Луценко. Він щиро здивувався, коли побачив у школі інформаційні матеріали про Марію Михайлівну.

Нам вдалося встановити деякі біографічні дані про Івана Петровича. Народився він 3 жовтня 1949 року. У 1969 році закінчив Тальянківський зоотехнічний технікум, а у 1977 — Білоцерківський сільськогосподарський інститут. У студентські роки був ленінським стипендіатом, брав активну участь у громадській роботі. Трудову діяльність розпочав у 1969 році. Після закінчення технікуму працював зоотехніком колгоспу, служив у армії, а здобувши вищу освіту працював головним зоотехніком-селекціонером племінного заводу з розведення симентальської худоби у Переяслав-Хмельницькому районі Київської області.

У 1980 році поступив до аспірантури на кафедру крупного тваринництва Білоцерківського сільськогосподарського інституту, а у 1982 році переведений на посаду асистента цієї кафедри. Під керівництвом професорів К.С. Бірюкової та М.А. Кравченка виконав серію наукових досліджень про роль корів-рекордисток у формуванні високопродуктивних стад та порід тварин і за цим напрямом наукової роботи у 1986 році захистив кандидатську дисертацію. З 1992 року працює доцентом кафедри. Як науково-педагогічний працівник Іван Петрович багато зусиль докладає до створення методики викладання дисципліни «Технологія виробництва продукції тваринництва» для студентів економічного факультету. Доценту І.П. Соколенку притаманна педагогічна майстерність, наукова ерудиція, принциповість. Вмілий організатор, Іван Петрович на високому рівні організовував проведення Всеукраїнської олімпіади із зооінженерії упродовж 5 років. Ним опубліковано 43 наукових праць і 18 методичних розробок. Основний напрям наукових досліджень селекція тварин у молочному скотарстві. Він є співавтором селекційних програм створення високопродуктивних стад молочної худоби.

 

Погода