Успіх ковтунівських школярів у заочному турі Санкт-Петербурзької астрономічної олімпіади

У заочному турі XXII Санкт-Петербурзької астрономічної олімпіади, який тривав до 15 січня 2015 року, успішно виступили учні нашого закладу шестикласник Максим Дивнич та десятикласник Олександр Свояк.

Санкт-Петербурзькі астрономічні олімпіади – міжнародні індивідуальні змагання школярів 5-11 класів з розв’язування астрономічних завдань. У них щорічно беруть участь близько 5 тисяч школярів. У цьогорічних списках представників Росії, Болгарії, Словенії, Македонії, Вірменії, Білорусі, Казахстану, Канади, Сербії та України вказано адреси населенних пунктів, із яких брали участь юні астрономи. Нам особливо приємно переглядати вже сам список учасників, оскільки у відповідній графі серед Москви і Софії, Торонто і Санкт-Петербурга, Єревану і багатьох великих та менших міст світу можна знайти запис «с.Ковтуны, Украина».

Організаторами на сайті «Школьная астрономия Петербурга» розміщено результати попереднього етапу. Вони повідомили, що за підсумками заочного туру до участі в завершальному етапі олімпіади запрошуються учасники, що набрали 21 бал або більше. У Максима серед учнів 5-6 класів – 38 балів, а у Олександра, який нещодавно став третім призером обласної олімпіади, серед десятикласників – 28 балів. Безумовний успіх учнів школи та їх вчителя Малої Ольги Гаврилівни!

Сама олімпіада проходить у два етапи. Перший (для мешканців України та тих місць, де неможливо провести районний етап) – заочний, і другий – очний, що складатиметься з двох турів: теоретичного та практичного. За погодженням із оргкомітетом олімпіади всі завдання очного етапу для любителів астрономії з України можуть бути виконані в межах нашої країни (зокрема Києві) і потім переслані для перевірки безпосередньо оргкомітету та жюрі у Санкт-Петербург. Місце, дата та точний час проведення очного етапу буде оголошено згодом. Учні разом із своєю вчителькою розпочали підготовку до очного етапу.

Підсумки заочного туру, завдання та їх розв’язки можна переглянути за посиланням http://school.astro.spbu.ru/?q=node/472

Погода