Максим Дивнич — другий призер обласного фіналу

14 січня у приміщенні Черкаської ЗОШ №17 відбувся обласний фінал змагань з усного математичного рахунку Прангліміне-2017. У змаганнях взяли участь 39 кращих конкурсантів Черкащини у шістьох вікових групах. Серед них шестеро із Золотоніського району: шестикласниці Вероніка Партика, Вікторія Карпич і Дарина Гринь з Пальмірської ЗОШ, одинадцятикласники Владислав Заєць і Віталій Руденко з Подільського НВК та восьмикласник Максим Дивнич з Ковтунівського НВК.

Слід зауважити, що пробитися у фінал було досить непросто, оскільки 2798 учасників з усіх районів області змагались за найвищі місця. Зокрема серед них 326 осіб в категорії 1-3 класів, 999 осіб – в категорії 4-6 класів. Відповідно статі 1361 учнів 7- 11 класів та 112 дорослих мали по дві окремі групи. У організації конкурсу Золотоніщина спрацювала добре. Представники всіх навчальних закладів взяли участь у змаганнях в режимі он-лайн, яке проводиться на освітньому сайті Міксіке. Особливо активними були учні Пальмірської ЗОШ, Ковтунівського, Деньгівського, Подільського та Антипівського НВК.

Змагання, які розвивають навички усних математичних розрахунків та дають можливість активно спілкуватися між собою учасникам змагань із різних країн, таких як Естонія, Литва, Латвія та Словенія, цього навчального року відбувалися в три етапи з 13 жовтня по 27 грудня 2016 року. Згідно положення кожен етап тривав 20 хвилин для одного учасника і проходив очно в навчальному закладі. Після завершення кожного етапу змагань підводилися проміжні результати змагань за віковими категоріями (класами) та оприлюднювалися на сайті проекту. Переможців трьох етапів змагань визначали за двома кращими з трьох отриманих результатів.

Максим Дивнич — другий призер конкурсу

Організатори фіналу створили всі необхідні умови для успішних змагань. Змістовно про роботу найбільшої школи Черкащини, яка добре відома своїми досягненнями не лише на теренах України розповіла заступник директора школи з навчально-виховної роботи Жук Ніна Аркадіївна. Учасників привітала координатор обласного етапу, методист лабораторії природничо-математичних дисциплін Черкаського ОІПОПП Ольга Миколаївна Козлова. А потім були захоплюючі змагання в комп’ютерних класах.

Дебют представників нашого району виявився успішним. Перше місце та путівку у Дніпро на національний фінал змагань здобула Вероніка Партика. Максим Дивнич завоював друге місце, що також є значним успіхом. Решта учасників успішно конкурували із своїми ровесниками та набули вагомого досвіду для успішних виступів у наступних змаганнях у рамках проекту «Міксіке в Україні».

Співпраця Міксіке з Україною розпочалася у 2011 році за підтримки відповідних Міністерств України та Естонії. До 2013 року проект реалізовувався в Криму. У 2014 році, у зв’язку із соціально-політичними подіями в Україні пілотним регіоном для реалізації проекту обрано Львівську область. Проте вже протягом першого року виникла велика зацікавленість проектом в інших областях України. Тому прийнято рішення поширити його на інші регіони. Всі заходи в рамках проекту для загальноосвітніх навчальних закладів України проводяться безкоштовно.

Протягом цього навчального року вже проведено ряд мультипредментних заходів, спрямованих на розвиток творчих здібностей учнів (наприклад, використання онлайнових інструментів у вивченні мов, практикоорієнтоване вивчення природничих предметів з використанням мобільних пристроїв тощо). Це сприяє також професійному розвитку педагогів, зокрема у використанні сучасних цифрових технологій. На Золотоніщині в цьому плані проводиться велика робота. Під час новорічних свят за сприяння районної влади істотно оновилася матеріальна база для реалізації інтерактивних технологій у навчально-виховному процесі. Місцева влада зробила дійсно багато. За це їй велика подяка. Проте ще потрібно багато зробити щоб наблизити село до міста в забезпеченні рівного доступу до освіти. Потрібен якісний Інтернет. Без нього мертві планшети та ноутбуки, без нього йде значне відставання в розвитку технологій навчання. Надіємось і на центральну владу, оскільки в даному питанні потрібна Державна програма.

І.В.Малий,

директор Ковтунівського НВК

Погода