Успіх Ростислава Нетудихатки на VIII Всеукраїнській учнівській олімпіаді з астрономії

Із 2 квітня по 6 квітня 2018 року Київ приймав 82 обдарованих учнів з усіх регіонів України на VIII Всеукраїнській учнівській олімпіаді з астрономії. Серед них був учень нашого малочисельного закладу Ростислав Нетудихатка.

Олімпіада проходила в Українському фізико-математичному ліцеї Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Імените і водночас доброзичливе журі очолював Богдан Степанович Новосядлий, директор Астрономічної обсерваторії Львівського національного університету імені Івана Франка, доктор фізико-математичних наук.

Ростиславу було непросто конкурувати із представниками ліцеїв та спеціалізованих шкіл провідних наукових центрів України. Проте наполеглива підготовча робота забезпечила успіх. Ростислав відзначений дипломом третього ступеня!

Слід віддати належне вчителю нашого закладу Малій О.Г., яка зуміла зробити неймовірне: подолати великий розрив у можливостях, які існують між спеціалізованими закладами і малокомплектними сільськими школами. Дійсно на сьогоднішній день ми маємо різні програми, іншу кількість годин на вивчення навчальних предметів, підбір дітей для створення природної здорової конкуренції між ними. Та й соціальне замовлення батьків учнів у зазначених закладах істотно різниться. Різна також мотивація до навчання у дітей.

Зайняте Ростиславом місце неймовірний успіх. Не будучи жодного разу в планетарії до олімпіади, він зумів показати один з кращих результатів у конкурсі на знання зоряного неба. До того ж учень не мав належного доступу до Інтернету. Секрет успіху криється у наполегливості вчителя і учня, у бажанні досягнути мети.

Погода