Дітей огорнемо крилами любові


Десять років у приміщенні Бубнівсько-Слобідського садочка не було чути дитячого сміху. З середини 90-х він не

працював, тому сільська малеча вчилася азам шкільних наук від батьків. У 2003-му, після реорганізації школи у НВК, тут з’явилася перша група дошкільнят. Школярам і малечі важко було співіснувати в одному будинку, бо коли одним потрібно було відпочивати, у інших – під час перерви – енергія «била» через край. Кількість дітей, що потребували дошкільного виховання, постійно зростала, і єдина різновікова група вже не задовольняла потреб жителів села. Ось тоді у нагоді стало збережене приміщення колишньої відомчої дошкільної установи. Ремонтували його усім миром: батьки і вчителі, керівники села та місцевого господарства, які підтримували матеріально. У 2006-му дошкільна та початкова ланка НВК вже святкували новосілля. Відтоді тут панують затишок і спокій. На першому поверсі господарюють 30 дошкільнят, а на другому – учні перших-четвертих класів. Малечу виховують майстри своєї справи Людмила Нечипоренко і Вікторія Марченко, вихователь та за сумісництвом музичний керівник – Юлія Яроменко, а також їхні помічниці – Людмила Черкашина та Валентина Кабиш. Творчі особистості та гарні педагоги, вони всю душу вкладають у виховання дітей. За досвідом до новаторів приїздять колеги. Нещодавно спеціалісти райво провели тут семінар керівників навчально-виховних комплексів з проблеми: «Впровадження програми «Упевнений старт».

Нині дошкілля району втілює у життя програму «Я у світі», яка передбачає сім основних ліній розвитку особистості дитини. Нова – «Упевнений старт» – спрямована на більш ґрунтовну підготовку дітей-п’ятирічок до школи. Нововведення завжди викликають багато питань, тому для проведення семінару педагоги прибули до Бубнівської Слобідки, де працюють за ідаєю програмою з січня поточного року.

– Ми спробували, чи зможемо втілити її у життя в умовах сільської дошкільної установи, де, як правило, діють різновікові групи. Дійшли висновку: працювати можна, якщо є достатня кількість дітей, – ділиться досвідом директор Бубнівсько-Слобідського НВК Віра Фесун. Керівники з цікавістю спостерігали за вихованцями закладу під час інтегрованого заняття для дітей старшої групи «Прихід весни». Разом з вихователем Людмилою Нечипоренко вони розвивали своє мовлення, зображаючи звірят у лісовій школі. У формі гри малюки цікаво розповідали про своїх героїв. Були представлені також уроки вивчення грамоти (звуковий аналіз слова), математики і – малювання. Цікавим і пізнавальним було музичне заняття-розвага для дітей середньої групи «Як веселі гномики сонечко шукали», яке провели музкерівник Юлія Яроменко, її помічниця Валентина Кабиш і вихователь Вікторія Марченко.

Підсумовуючи роботу семінару, керівники навчальних установ району, начальник відділу освіти Лариса Глоба та методист райво Павліна Удовенко говорили про необхідність впровадження та методичне забезпечення програми «Упевнений старт», про проблеми дошкілля району та шляхи їх розв’язання. У кожному виступі домінуючою була думка, що дитина – це безцінний діамант, який потребує вмілого огранювання. Цим і займаються педагоги-дошкільники. Щедротами душі і серця, безмірною любов’ю вони виховують особистості, готують дітей до школи, розвивають у них творчі здібності. Це вкотре підтвердили педагоги Бубнівсько-Слобідського НВК та їхні старанні вихованці.

Любов МІНІНА.

«Вісник Золотоніщини», 8.04.2011 р.

 

Погода