Пам’ятаємо

Здійснено велопробіг пам’яті С.П.Єпіфанова

Учнями закладу під керівництвом вчителя Теницького О.Г. здійснено велопробіг пам’яті Єпіфанова Сергія Петровича, старшини  Державної прикордонної служби України, який загинув 14 червня 2014 року на околиці Маріуполя, в районі заводу «Азовсталь». Читати далі »

Пам’ять не згасає

Бойові ордени Слави — одні з найпочесніших відзнак, оскільки ці нагороди можна було здобути лише за особистий подвиг в бою. У народі цю відзнаку називали «солдатською». І це не випадково, адже ними нагороджувалися тільки солдати, сержанти та старшини. Підставою для нагородження був особистий прояв відваги і мужності. Нагородження орденом відбувалось поступово, починаючи з найнижчого, третього ступеня.

Читати далі »

Лінійка-реквієм «День пам’яті Небесної сотні. Герої не вмирають!»

Ведучий: Всі ми добре знаємо, що в минулому на долю нашої країни випало багато випробувань. Україна не раз піднімалася з колін. Побита і вся в ранах, та нездоланна для ворогів своїх, вона йшла ворогу під кулі, щоб захистити всіх своїх дітей. Терновим шляхом дійшла Україна до сьогоднішніх днів.

Ведуча: Здавалось все скінчилося, давно минуло і більш ніхто не пройде шляхом тих кривавих дій. Та не так здавалось, як вже сталось.

Ведучий. 21 листопада 2013 року за кілька днів до укладання Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом, український уряд радикально повернув курс держави від євроітеграційного до курсу, спрямованого на розвиток співпраці з державами-членами СНД.

Ведуча. 30 листопада обурена таким рішенням уряду молодь виходить на Майдан Незалежності у Києві, всіляко підкреслюючи мирний характер своєї акції. Невдоволення підтримують по всій Україні. Це був початок Революції Гідності. Та злочинна влада вчинила замах на мирний протест і на декларовані цими молодими людьми загальноєвропейські цінності. Десятки протестувальників були по звірячому побиті спецпідрозділами міліції і у важкому стані потрапили до лікарень, а доля багатьох з них невідома і до сьогодні.

Події 30 листопада стали переломним моментом в українських подіях кінця 2013 року, змістивши акцент протестів із проєвропейського на антиурядовий.

Ведучий: Шоковані замахом на основоположні права і свободи людини та побиттям мирних студентів, сотні тисяч українців вийшли на Майдан Незалежності, вимагаючи покарання винних у побитті студентів та відставки злочинної влади. Читати далі »

Золотоніщина попрощалася з В’ячеславом Гагою

В’ячеслав Олегович Гага народився 3 серпня 1991 року в с. Плешкані. Базову освіту здобув у місцевій школі. Після закінчення Гельмязівської середньої школи поступив на факультет фізичного виховання Черкаського національного університету ім. Богдана Хмельницького. Захоплення спортом було невипадковим. У селі з ініціативи покійного нині голови сільськогогосподарського товариства, майстра спорту Дмитра Лисуна активно працювала секція греко-римської боротьби. Тож було чим зайнятися у вільний від уроків час.

Читати далі »

У Ковтунівському НВК вшанували пам’ять жертв Голодомору

«Забуттю не підлягає!» — під таким девізом пройшли заходи з нагоди Дня пам’яті жертв голодоморів.

Традиційно у шкільній бібліотеці організовано виставку «Скорботна пам’ять поколінь».

Зранку 22 листопада на флагштоку було приспущено Державний прапор України.

Під час загальношкільної лінійки «Трагічні події голодомору 1932 – 1933 років в житті українського народу» присутні в цілковитій тиші переглянули підготовлені презентації та відеофрагменти.

Читати далі »

Шахісти лівобережної Черкащини вшанували Героїв Майдану

У перший день весни в приміщенні районного будинку культури відбувся шаховий турнір пам’яті Героїв Майдану, в якому взяли участь 24 любителів древньої гри. Шахісти лівобережної Черкащини в черговий раз продемонстрували високий рівень самоорганізації та провели свій захід на високому рівні.

Читати далі »

У скорботі за загиблими

Список загиблих учасників Євромайдану

Пам’ятаємо, не забудемо

Спогади про автора портрета Шевченка

Заходжу в клас – кабінет української мови і літератури. Відразу ж з великого портрету на мене дивляться очі великого Кобзаря, поета, художника, скульптора – Тараса Григоровича Шевченка. Читати далі »

Інформаційна брошура «Голодомор в Україні 1932-1933 років»

Брошура підготовлена Золотоніським міськрайонним управлінням юстиції та містить наступні розділи:

 1. Вступ
 2. Термінологія значення «масовий голод»
 3. Причини і організація голодомору
 4. Початок репресій. «Закон про п’ять колосків»
 5. Запровадження натуральних штрафів і чорних дошок, блокада УРСР
 6. Пік Голодомору
 7. Кількість загиблих
 8. Український голодомор на тлі загальносоюзного голоду
 9. Дослідження та опублікування фактів про Голодомор
 10. Полеміка стосовно Голодомору
 11. Відповідальність за Голодомор
 12. Голодомор у мистецтві
 13. Вшанування пам’яті жертв
 14. Визнання голодомору – геноцидом
 15. Висновок
 16. Список використаної літератури Читати далі »

Пішла у вічність чудова людина, прекрасний педагог і наставник — Марія Дмитрівна Клименко

Народилася Марія Дмитрівна 11 квітня 1928 року в с. Мехедівка Драбівського району у селянській родині. У 1937 році розпочала навчання у місцевій семирічці. Потім уроки перервала Велика Вітчизняна війна і окупація. Лише після визволення району від фашистів Марійці вдалося надолужити прогаяне і успішно закінчити школу. У цьому їй допомагав товариш дитинства, старший на 2 роки Володя Клименко. Разом закінчили школу, разом вступили до Золотоніського педагогічного училища. І разом пройшли все життя.

Читати далі »

Погода