Представляємо

Вийшла в світ книга-спогад про педагога Володимира Клименка

27 грудня в приміщенні районної ради відбулася презентація книги «Спокою в житті не знав».

Книга присвячена відомому як на Черкащині, так і за її межами педагогу, заслуженому вчителю України, орденоносцю Володимиру Федоровичу Клименко, який 33 роки працював завідуючим Золотоніського районного відділу освіти. Досвід роботи очолюваної ним управлінської структури отримав визнання на загальнонаціональному рівні і був рекомендований для впровадження в практику роботи. Композиційно книга складається з об’ємного нарису про життєвий шлях і організаторсько-педагогічної діяльності В. Ф. Клименко, спогадів його близьких, друзів і колег, списку використаних джерел його публікацій й матеріалів про нього. Значна частина книги включає прес-релізи і фрагменти статей періодики, в яких йдеться про розвиток системи освіти Золотоніського краю в період, синхронний каденції Володимира Федоровича як завідувача райвідділом. Ці матеріали не тільки доповнюють інформацію про героя оповідання, але поряд з цим мають вагоме значення для дослідження історії регіональної освіти. Зручнішому орієнтуванню в тексті видання послужать іменний та географічний покажчики. Наочно доповнюють інформацію про життя і діяльності В. Ф. Клименко фотоілюстрації портретного і сюжетного плану.

Пропоноване видання адресоване насамперед суб’єктам сфери освіти — викладачам, вихователям, методистам, працівникам управлінських структур, учням та студентам, їхнім батькам. Воно також може бути затребуване і широким колом читачів, які цікавляться історією регіональної освіти і його відомими персоналіями. Читати далі »

Звернення Ради Золотоніської районної організації Профспілки працівників освіти і науки України

ЗВЕРНЕННЯ

з приводу подій, які відбулися в Києві на Майдані Незалежності

30 листопада 2013 року

 

Шановні українці!

Всю країну сколихнули жорстокі та неадекватні дії спецпідрозділів міліції на Майдані Незалежності в ніч на 30 листопада 2013 року, спрямовані проти мирних громадян, які вийшли висловити свою громадянську позицію.

Відсутність з боку гаранта Конституції кадрових рішень щодо посадових осіб, відповідальних за вчинений злочин, намагання органів влади залякати учасників Євромайдану, вкотре засвідчують, що влада не здатна сприймати критику, не вміє вести цивілізований рівноправний діалог з громадянами країни і готова лише до силового вирішення конфліктів.

Вважаємо, що позиція «моя хата скраю» може призвести до остаточного знищення паростків демократії в Україні, погіршити і без того нелегке становище трудящих. Президент зобов’язаний негайно звільнити з займаних посад все керівництво Міністерства внутрішніх справ, керівників міліцейських підрозділів, задіяних у розправі над мирними демонстрантами та розформувати ці підрозділи.

Ми, не залежно від своїх політичних переконань, висловлюємо свою цілковиту солідарність з українською молоддю, політичними силами та громадськими організаціями, які відстоюють нині на майданах країни наші громадянські та політичні права. Водночас ми засуджуємо будь-які прояви екстремізму.

Звертаємося до освітянської громадськості, українських профспілкових організацій, небайдужих людей із закликом стати на захист студентської молоді України, не дати вчинити розправу над учасниками акцій протесту. Закликаємо публічно проголосити свій протест проти спроб силового вирішення суспільного конфлікту. Своєю активною громадянською позицією захистити їх і себе.

Звертаємося до Президента і представників органів влади України: отямтеся, покайтеся і не вчиніть непоправного! Найбільша відповідальність за мирне розв’язання конфлікту лежить саме на вас!

Затверджене Радою Золотоніської районної організації

Профспілки працівників освіти і науки України

 (постанова від 04 грудня 2013 року №17)

Григорій Діхтяренко

Люди,

мов птахи небесні,

не можуть жити

у клітці

або відійти у небуття,

не спробувавши волі,

щоб злетіти

і вирушити

у вирій.

Григорій Юхимович Діхтяренко народився 9 січня 1950 р. в с. Вільшанка Уманського району на Черкащині у багато­дітній сім’ї вчителя.

Читати далі »

Іван Дробний

В останній день весни я бачив рай

Не в мареннях, не в снах, а у діброві.

Там небеса сіяли фіалкові,

Там я радів лункій пташиній мові,

Там наслухав я тихий водограй.

В останній день весни я бачив рай…

 

Іван Семенович Дробний наро­дився 16 січня 1931 р. в селі Богуславець Золотоніського району на Черкащині. Початкову освіту здобув у рідному селі, середню – у сусідньому Вознесенському. Після закінчення філологічного факультету Черкаського педінституту (1954 р.) вчителював у Шполянському районі (с. Киселівка). З 1962 р. живе в Золотоноші.

Читати далі »

Всюдисущий

Він скрізь є, всюди буває, бере участь у всьому. З нього енергія виривається, як лава з вулкана. Йому не треба стимулів і причин -у нього на все вистачить власного ентузіазму. Мова про голову фізкультурно-оздоровчого клубу «Колос», члена центральної ради Всеукраїнського фізкультурно-спортивного товариства АПК України Олександра Івановича Бута.

Читати далі »

Олександр Василенко з Піщаного в черговий раз став лауреатом всеукраїнської відзнаки та мав персональну виставку у районній бібліотеці

Всеукраїнський громадсько-політичний тижневик «Освіта» оприлюднив імена рейтингу «Кращі освітяни 2012 року». Серед них в черговий раз відмічено ім’я учителя математики Піщанської середньої школи Олександра Олександровича Василенка. Він став лауреатом відзнаки «Залиш мені в спадщину думку найвищу».

Читати далі »

Серце до серця

Золотоніський районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді інформує, що з 16 квітня по 06 травня 2012 року на території Золотоніського району стартує VII  Всеукраїнська благодійна акція «Серце до серця» з метою збору коштів для придбання медичного обладнання для допомоги дітям хворим на цукровий діабет. Читати далі »

Хай щастить на життєвій стежині

 

Валентину Олексіївну Хилько із Кропивни багато хто знає як директора місцевого вчителя, але перш
Читати далі »

ВАСИЛЬ ГРИГОРОВИЧ ЛИСЕНКО – керівник СТОВ «Нива»

 

14 лютого 1991 року у Зорівці відбулися бурхливі колгоспні збори революційного характеру. Головою місцевого господарства люди обрали Василя
Читати далі »

Обрано Міс Золотоніщини-2011


Конкурс юності і грації на Золотоніщині традиційно проходив у День усіх закоханих. Цього разу у ньому
Читати далі »

Погода