Цікаво знати

Новорічні звичаї народів світу

 

Як зустрічають Новий рік


В Італії є дивний звичай: у новорічну ніч викидати на вулицю з вікон різний старий непотріб: посуд, поламані двері, речі.

У Фінляндії дівчата в новорічну ніч кидають через плече черевик. Якщо він упаде носком до дверей — бути весіллю.

У Японії до новорічного столу господині готують рисове печиво — символ достатку сім’ї, відварюють макарони — символ довголіття, готують горохові страви — символ здоров’я, а з рибних страв готують коропа — символ сили. А діти у новорічну ніч ховають під подушку малюнок із зображенням корабля з вітрилами, на якому пливе семеро казкових чарівників — сім покровителів щастя.

Читати далі »

Спогади про автора портрета Шевченка

Заходжу в клас – кабінет української мови і літератури. Відразу ж з великого портрету на мене дивляться очі великого Кобзаря, поета, художника, скульптора – Тараса Григоровича Шевченка. Читати далі »

Користь морозу

Читати далі »

Цікаві факти з життя України

Читати далі »

СКІЛЬКИ ДНІВ МАЄ РІК?

Перед вами — звичайний календар. Поступово перегортаєте його аркуші, дізнаєтеся про тривалість дня, про час сходу і заходу Сонця. І, напевно, не кожен замислюється над історією такого своєрідного щоденного підручника людини. Тим часом він має довгу і складну біографію.

Читати далі »

Цілком офіційно

 

За даними Головного управління статистики у Черкаській області

Читати далі »

Почуті факти

1.     Найменше дітей у Німеччині — 15%, а найбільше — в Кенії (51%).

Читати далі »

Людство в розрізі цифр

Якщо скоротити все людство до селища, в якому всього сто мешканців, беручи до уваги всі пропорційні співвідношення, ось як
Читати далі »

Погода