Шкільні новини

Найщиріші привітання з Новим 2022 Роком!

Новорічні свята є радісною подією і всі з величезним нетерпінням готуються і чекають на це прекрасне свято. Ранок для молодших школярів  пройшов цікаво, проте карантинні обмеження зашкодили батькам, які не пройшли вакцинації побачити своїх дітей в урочистому вбранні казкових героїв. Тож вміщуємо світлини, щоб бажаючі могли переглянути перебіг свята.

Висловлюємо вдячність старості села Олені Мірошніченко за сприяння в організації Новорічних свят, керівнику СТОВ «Спільне» Валерію Демиденку за ЧУДОВІ ПОДАРУНКИ для ВСІХ дітей Мицалівки і Ковтунів, підприємцям Любові Шеремет і Олександрі Симоненко за наповнення торби Діда Мороза.

З Новим роком! Бажаємо у новому році багато радості і тепла. Нехай ваше життя буде сповнене лише яскравими фарбами, а проблеми та невдачі обходять його стороною. Хочемо, щоб Новий рік приніс мир, спокій, справедливість та здоров’я, радість і впевненість у завтрашньому дні.

Читати далі »

Відзначили Міжнародний день прав людини

10 грудня Україна разом зі світовою спільнотою відзначає Міжнародний день прав людини. Цього дня у 1948 році Генеральна Асамблея ООН прийняла Загальну декларацію прав людини – перший міжнародний документ, який засвідчив рівність усіх людей незалежно від статі, раси, віку, політичних і релігійних переконань.

За роки незалежності наша країна закріпила у світі статус вільної демократичної держави, громадяни якої мають рівні права та свободи.

З нагоди дня прав людини в закладі відбулись заходи присвячені цій події.

Читати далі »

Заради життя серед своїх

Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій проводить широкомасштабну інформаційну кампанію «Абітурієнти з тимчасово окупованих територій. Вибір на користь України» щодо можливого навчання випускників шкіл, для яких шлях до вступного іспиту сповнений викликів, але вони долають труднощі заради кращого майбутнього, заради життя серед своїх.

Пропонуємо переглянути відеоролик «Абітурієнти з тимчасово окупованих територій. Вибір на користь України».

Всеукраїнська благодійна акція «Монетки дітям», ініційована Національним банком України, зібрала 3 мільйони гривень.

Впродовж вересня було оголошено збір монет номіналом 25 копійок, які вийшли з обігу ще рік тому. Понад 4 тисячі колективів навчальних закладів та компаній долучилися до акції, щоб у простий та веселий спосіб перетворити монети на потужну підтримку для сотень онкохворих дітей.

Читати далі »

Проходить Місяць цифрової грамотності

За дослідженнями експертів понад 50% українців володіють цифровою грамотністю нижче базового рівня. Тому Міністерство цифрової трансформації України оголосило місяць цифрової грамотності — масштабну інформаційну кампанію, яка за задумом організаторів надихне українців на навчання цифрових навичок.

Місяць цифрової грамотності відбувається в межах національного проекту Дія.Цифрова освіта в листопаді 2021 року.

З метою участі в заході адміністрація закладу рекомендує:

1. Уточнити реєстрацію на платформі Всеукраїнська Школа Онлайн – https://lms.e-school.net.ua/ та продовжити використання наявних на платформі навчальних матеріалів.

2. Переглянути освітні серіали:

Основи кібергігієни https://osvita.diia.gov.ua/courses/cyber-hygiene,

Кіберняні https://osvita.diia.gov.ua/courses/cybernanny,

Обережно! Кібершахраї https://osvita.diia.gov.ua/courses/attentioncyberfraudsters,

Для батьків рекомендуємо серіал „Безпека дітей в Інтернеті“ https://osvita.diia.gov.ua/courses/serial-dlya-batkiv-onlayn-bezpekaditey

Ростимо майбутніх науковців

Пам’ятним буде літо для Даші Строкань і В’ячеслава Тараненка, які після закінчення 8 класу стали учасниками археологічної експедиції «Молюхів Бугор-2021». Експедиційний загін складали учні черкаських шкіл № 18, 28, 32, студенти-практиканти ЧДТУ та ЧНУ імені Б. Хмельницького. Представників маленької сільської школи, яку знають в Черкаському обласному центрі роботи з обдарованими дітьми, включили до складу загону, оскільки в попередніх розкопках заклад успішно представляли Ростислав Нетудихатка та Дмитро Мірошніченко. Останній протягом двох років займав друге місце на обласному етапі конкурсу-захисту робіт Малої академії наук України в секції «Археологія».

Організатором експедиції була Тетяна Миколаївна Нераденко, кандидат історичних наук, автор багатьох наукових робіт з археології та краєзнавства. Її багаторічна наукова, краєзнавча та педагогічна праця сприяють пізнанню історичного минулого не лише Черкащини.

Експедиційний загін

Даша і В’ячеслав у складі колективу однодумців розкопували відому археологічну пам’ятку Черкащини і України – поселення доби неоліту та енеоліту Молюхів Бугор, яке розташоване в заплаві Тясмину неподалік села Новоселиця Черкаського району. Саме тут мешкали давні племена Середнього Подніпров’я у другій половині VI – першій половині IV тисячоліття до н.е.

Даші було легше працювати, адже поруч з нею був учень Черкаської школи №28, на якого покладалася найважча праця – викидати розкопану землю у відвал. Вона ж ретельно вивчала культурний шар поселення за допомогою саперної лопатки чи шпателя, переглядала грудки землі з тим, щоб не пропустити найдрібніші знахідки. А пізніше, коли стінки і дно розкопу готували для фотографування, Даша опанувала методику вирівнювання стінки розкопу під керівництвом Сергія Ворошніна, вчителя Черкаської школи №20, який сам починав розкопки Молюхового Бугра учнем 8 класу ще у далекому 1998 р.

Славику довелось важче. Так сталося, що у нього не було напарника в квадраті і він самотужки працював, виконуючи усі роботи. До того ж у його квадраті був виявлений потужний і міцний шар глинистого запливу. Основним інструментом для нього здебільшого була велика підбірна лопата, якою він викидав важку землю у відвал. Але не дивлячись на це, вже в перший день розкопок він знайшов найкращу знахідку дня – дрібнесенький крем’яний скребок доби неоліту.

Тетяна Миколаївна після закінчення експедиції відзначила, що Даша і Славик, не дивлячись на відсутність досвіду, були працьовитими і терплячими, сумлінними і спостережливими, дуже відповідальними копачами, що дозволило їм знайти багато цікавих знахідок неолітичного та енеолітичного періоду – фрагментів кераміки, знарядь із кременю, кварциту, пісковику. У квадраті Даші було виявлено також верхню частину (голову і руки) давнього поховання, нижня частина якого була досліджена ще у 2004 р. в 14 метрах південніше. А в квадраті Славика на рівні сіро-жовтого передматерикового шару було зафіксовано заглиблений господарський об’єкт (велику господарську яму або невелике куренеподібне житло). Отже, обидва учні своєю працею внесли неабиякий внесок в розкопки відомої археологічної пам’ятки Черкащини.

Експедиція складалася не лише з розкопок. Було здійснено цікаву краєзнавчу подорож до сусіднього села Суботів, де юні археологи долучилися до святих місць для кожного українця, до землі й історії, пов’язаної з гетьманом України Богданом Хмельницьким.

Учасники розкопок проживали в наметовому містечку, купалися в Тясмині, готували їжу на вогнищі. грали в настільні ігри (шахи, шашки, нарди, ін.), спілкувалися один з одним. А увечері біля нічного вогнища співали та слухали українські пісні.

В останній день експедиції Даша і Славик разом з іншим учасниками пройшли випробування у квесті-заліку «Польова археологія», отримали нові археологічні імена та були посвячені в археологи, отримавши на згаду фрагменти справжніх грецьких амфор.

Археологічна експедиція, в якій учні закладу брали участь, це не просто праця і відпочинок під час літніх канікул, це – початок майбутньої пошуково-дослідницької діяльності в Малій академії наук України. Тепер Даша і В’ячеслав будуть досліджувати результати розкопок, вивчати обрані теми, готувати науково-дослідницькі роботи для участі у Всеукраїнському конкурсі-захист Малої академії наук України.

Два тижні в експедиції пролетіли за свідченням учасників розкопок дуже швидко. Вони повернулися додому, набувши нових друзів та незабутніх вражень. А ще мають велике бажання взяти участь в наступних експедиціях. Це свідчення вдалого проведеного часу влітку.

Доказуємо спроможність малокомплектної школи

Ковтунівський навчально-виховний комплекс – школа, в якій навчається лише 63 учні, має ДВОХ призерів конкурсу-захисту робіт МАН, що є найбільшим конкурсом науково-дослідницьких проєктів в Україні. Скорик Наталія здобула ПЕРШЕ місце в секції “Астрономія і астрофізика”, а Власенко Сергій – ДРУГЕ місце в секції “Аерофізика і космічні дослідження”.

Протягом 5-8 листопада відбувся заключний етап Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідних робіт учнів – членів Малої академії наук України, який мав відбутися в травні. Через карантинні заходи були великі побоювання щодо його проведення. Проте організатори знайшли можливість провести його в онлайні.

Позаду непрості конкурсні дні, яким передували місяці серйозної підготовки. Перемігши на рівні району та області, Наталії Скорик та Сергію Власенку довелось працювати ще з більшими зусиллями. Це була надзвичайно напружена робота, яка принесла вагомі здобутки.

Слід зауважити, що майже 1200 фіналістів змагалися за 267 – бронзових, 178 – срібних і 66 золотих медалей. Через перенесення термінів проведення конкурсу більшість учасників стали студентами провідних вузів України.

Презентовані у 65 наукових секціях проєкти аналізувались за стандартами оцінювання міжнародного рівня. Такий формат передбачає сім нових компонентів: електронна реєстрація, підписання декларації академічної доброчесності, перевірка тексту роботи на плагіат, написання анотації дослідження, мотиваційний лист, постерний захист і наукова конференція.

До початку конкурсу науковці провели оцінювання робіт. Постерний захист – індивідуальне спілкування учасника з журі щодо наукового апарату і процесу дослідження та наукова конференція – презентація найбільш важливих результатів дослідження перед журі та іншими учасниками секції відбувались проводились вперше за історію конкурсів

Проєкт Наташі Скорик присвячений дослідженню даних телескопів “Hubble” та “Pan-STARRS” для виявлення астероїдів. На сьогоднішній день відкрито близько 700 тисяч астероїдів, а мільйони за попередніми оцінками, ще не виявлено. Внаслідок гравітаційних взаємодій їх орбіти зазнають постійних змін,астероїди можуть опинитися на небезпечно малих відстанях від Землі та привести до планетарної катастрофи. Постійний аналіз характеристик орбіт астероїдів і особливо тих із них, які рухаються поблизу Землі, дасть можливість завчасно виявити астероїдну небезпеку та запобігти її наслідкам.

У ході дослідження команда школи взяла участь у двох міжнародних проєктах пошуку астероїдів “Hubble Asteroid Hunter” та ” IASC”. У проєкті Hubble Asteroid Hunter” членами команди було опрацювано 2259 фотографій космічного телескопа “Hubble”. Вдалося знайти лише 9 об’єктів, які ми вважаємо треками астероїдів. У проєкті “IASC” було уточнено координати 217 відкритих раніше астероїдів та відкрито 31 новий астероїд. Це кращі результати серед представників України за період існування зазначених проектів.

Дослідження Наташі дасть науковцям можливість перевірити виявлені астероїди, визначити зміни їх орбіт, підтвердити відкриття нових астероїдів, зробити висновок про їх безпечність для Землі.

Проєкт Сергія присвячений класифікації змінних зірок ядра Галактики Чумацький Шлях. У ході роботи були опрацьовувані дані телескопа VISTA. Крім класифікації зірок на групи, визначено відстань до зірок типу RR Ліри і охарактеризувано їх розміщення в ядрі нашої Галактики. Слід зауважити що суттєву допомогу в проведенні досліджень надав чилійський астроном, професор астрофізики Іван Лакерна, з яким вже рік ведеться листування щодо результатів власних наукових гіпотез.

Всеукраїнський конкурс-захист науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН спрямований на виявлення, підтримку і розвиток інтелектуально і творчо обдарованої молоді, залучення її до науково-дослідної та експериментальної роботи, виховання наполегливості, вміння формувати та відстоювати власну думку.

Як зазначив директор НЦ «МАНУ» Оксен Лісовий, успіх і перемога на цьому конкурсі не вимірюються кольором медалі чи її наявністю. Отриманий досвід точно стане початком для нових звершень!

Успіх учнів із маленької сільської школи в черговий раз заперечує думку значної частини високопосадовців про спроможність села. Звичайно непросто бути в складі елітних вузів вихідцям із села. Їх там дійсно небагато, але цьогорічний випускник школи, призер обласного етапу конкурсу МАН Дивнич Максим, який успішно захистив право бути нагородженим золотою медаллю «За високі досягнення в навчанні», навчається в національному технічному університеті України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського», а його колишні однокласники теж здобувають вищу освіту.

Учні Ковтунівського НВК відзначились на фізичному турнірі в Черкасах

Кафедра фізики Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького провела третій турнір «Фізичні задачі-оцінки» імені Михайла Володимировича Сіденка у двох номінаціях:

1. Турнір задач-оцінок (для учнів).

2. Конкурс фізичних демонстрацій (для учнівських команд і студентів).

За підсумками заочного етапу оргкомітет, який очолював один з найвідоміших фізиків України доктор фізико-математичних наук Андрій Михайлович Гусак, визначив 6 кращих учнів. Серед них були по одному представнику з Черкас, Сміли, Золотоноші та Канева, а Золотоніський район представили два учні: восьмикласниця Наталія Скорик та дев’ятикласник Сергій Власенко з Ковтунів. Серйозна підготовча робота під керівництвом вчителя Малої О.Г. принесла їм успіх. Наталія зайняла друге місце, а Сергій – третє.

Переможці турніру отримали цінні призи і дипломи. Нагородження відбулося 12 квітня під час урочистостей до Дня фізмату Черкаського національного університету.

Максим Дивнич втретє став другим призером обласного фіналу

12 січня 2019 року у місті Черкасах на базі Черкаської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 17 проведено обласні фінальні змагання з усного математичного рахунку «Прангліміне-2019», в якому взяли участь 37 учнів і вчителів, які за рейтингом набрали найбільшу кількість балів у своїй віковій категорії відповідно до Положення. Взагалі, у цьому навчальному році у І-ІІІ етапах віртуальних змагань взяли участь 1924 особи. За віковими категоріями учасники розподілилися наступним чином: «Чомучки (1-3 класи)» – 176, «Дослідники (4-6 класи)» – 816, «Дівчата (7-11 класи)» – 437, «Хлопці (7-11 класи)» – 414, «Сеньйорити» – 54, «Сеньйори» – 29. Лідерами за активністю учасників продовжують бути представники Христинівського району. Серйозно готувалися до змагань й учні з міста Черкас і Золотоніського району. Зокрема від нашого району було 164 учасників, з них: 46 представляли Коврайський НВК,  34 – наш заклад, 29 – Пальмірську ЗОШ. Решта шкіл були менш активними.

До обласного фіналу, який проходив у режимі он-лайн, було запрошено трьох учнів Золотоніського району. Всі учасники змагались у п’ятиборстві, яке тривало 50 хвилин, але види полів для змагань різнилися за віковими категоріями учасників.

Учасниця минулорічного Всеукраїнського фіналу, учениця 8 класу Пальмірської ЗОШ І-ІІІ ступенів Вероніка Партика зайняла І місце. Ще в одного представника Пальміри, семикласника Артема Діхтяренка – третє місце. Десятикласник нашої школи Максим Дивнич втретє посів друге місце!

Зустріч з Президентом України

19 грудня 2018 року залишиться вагомою подією у житті Ростислава Нетудихатки. Саме в День Святого Миколая він отримав нагоду побувати  на зустрічі з президентом України Петром Порошенком у Маріїнському палаці м. Києва.

Президент разом з дружиною Мариною Порошенко зустрілися з талановитою молоддю та ознайомилися з їх винаходами та творчими розробками. Нашу область представляли п’ятеро обдарованих школярів. Четверо з них – черкащани: вихованка Народної студії “Сходинки” багатопрофільного молодіжного центру м.Черкаси, степендіатка Президента України для молодих майстрів народного мистецтва Ольга Бараннік, учень Черкаської гімназії №9 імені О. М. Луценка, переможець міжнародних конкурсів вокального мистецтва Владислав Федоряка, учениця Черкаської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №28 ім. Т.Г. Шевченка, лідер учнівського самоврядування, випускниця програми Міжнародного обміну майбутніх лідерів FLEX Анастасія Пишна та учениця Черкаського фізико-математичного ліцею Наталя Пономаренко. Єдиним представником сільських шкіл був одинадцятикласник Ковтунівського навчально-виховного комплексу Ростислав Нетудихатка.

Батьківська турбота Президента України

У ході зустрічі Президент підкреслив, що зміни в країні стали можливими завдяки молоді, яка хоче жити за європейськими стандартами і доводить необхідність європейського майбутнього. Він особливо наголосив, що за п’ять років після початку Революції Гідності підписано і ратифіковано Угоду про асоціацію Україна-ЄС, запроваджено режим безвізових поїздок для українців до країн Євросоюзу. Це надзвичайно важливо для молодих людей, бо безвізовий режим відкриває широкі можливості для здобуття кваліфікації за кордоном, де рівень життя значно вищий. У листопаді створено Фонд Президента з підтримки освітніх та наукових програм для молоді для того, щоб підтримати молодь. Найталановитіша молодь, навіть якщо вона не має для цього достатньо коштів, повинна мати підтримку Президента і держави», – сказав Петро Порошенко. Керівництво держави покладає великі надії на те, що запозичення кращих європейських практик дозволить швидше реформувати країну.

Вишуканість і краса Маріїнського палацу, де зазвичай проводяться державні заходи найвищого рівня, чудовий концерт молодих талантів України, презентації найкращих мистецьких творів та наукових винаходів школярів, надзвичайно тепла атмосфера заходу, просте спілкування з Президентом та його напутні слова справили на нашого Ростислава неймовірне враження. Саме про це він згодом розповідав ровесникам у школі. Ми глибоко вдячні всім, хто причетний до такої підтримки талановитих дітей.

Маріїнський палац
Черкаська делегація
У стінах Верховної Ради
Поряд з Мариною Порошенко
Маю що сказати
Погода