Історія школи
Спогади про вчителя-фронтовика
Війна забрала у Андрія Івановича Дзюбла, уродженця села Ковтуни, шість років. Саме стільки йому довелося служити у війську замість того, щоб здійснювати свої мрії і задуми.
Відновлено таблицю першого чемпіонату села по настільному тенісу
Багато різних паперів, різної цінності зберігається в закладі. Ось тут місце для майбутніх дослідників історії нашого населеного пункту.
Ковтунівській середній школі – 60!
Нестримно проходять роки. Минуле віддаляється від нас все далі й далі. Ось і Ковтунівська середня школа досягла умовного пенсійного віку. 1 вересня їй виповнюється 60 років.
Через 60 років
Жителі села були раді вітати Гончар Фросю Михайлівну, яка працювала у нашій школі.
Таємниця листа
7 листопада 1967 року в школі сталася подія, про яку згадували сотні учнів. З ініціативи організатора позакласної та позашкільної роботи Теницького Олександра Дмитровича було урочисто закладено в стіну лист, який адресувався вчителям, комсомольцям, піонерам та жовтенятам Ковтунівської школи, які житимуть у 2000 році. Копія цього листа наведена нижче. Проходили роки. Змінювалися покоління учнів.
Уточнення до книги О.Захаренка
До першого класу Сахнівської середньої школи поступив в 1961 році, а закінчив 10 класів у 1971 році. Іван Григорович навчався на «4» і «5». Після школи вступив до Черкаського педагогічного інституту на факультет фізики та математики. Після закінчення інституту працює вчителем фізики у Нетеребській середній школі.
Одружений, разом з дружиною виховують 2 дітей. Батько — Кириленко Григорій Прохорович. Мати — Кириленко Тетяна Григорівна.”
Саме такі рядки читаємо ми на сторінці 246 в унікальній “Енциклопедії шкільного роду”, виданій у Сахнівці в 2000 році.
Читати далі »
Клименко В.Ф. – вчитель, керівник і наставник

Читати далі »
Післявоєнні роки
Становлення освіти у селі
Відомо, що вже в 1913 році в Ковтунах школа знаходилась у власному приміщенні. Працювали в ній чотири працівники, серед яких священик Самуіл Антон Коломійцев. Він мав педагогічну освіту. закінчив учительську семінарію. Найімовірніше – працював у освіті з 20.06.1896 року. Завідуючим школою був Онищенко Микола Федосійович, який закінчив педкурси і мав педагогічний стаж з 23.11.1908 року, учителем працювала Ільченко Ольга Павлівна, з 1.10.1913 року, випускниця гімназії. Читати далі »