Дошкілля

Сумна статистика

Щорічно понад 3 млн дітей в Україні спостерігають за актами насильства в сім’ї або є вимушеними їх учасниками.

 Діти, скривджених матерів у 6 разів частіше намагаються накласти на себе руки, 50% їх схильні до зловживань наркотиками та алкоголем.

 Майже 100% матерів, які зазнали насильства, народили хворих дітей (переважно з неврозами, заїканням, енурезом, церебральним паралічем, з порушенням психіки).

Фізичне насильство в сім’ї, згідно із Законом України «Про попередження насильства у сім’ї», визначається як умисне нанесення одним членом сім’ї іншому побоїв, тілесних ушкоджень, що може призвести або призвело до смерті постраждалого, порушення фізичного і психічного здоров’я, нанесення шкоди його честі і гідності.

Проблема домашнього насильства щодень набуває дедалі більшої гостроти і актуальності. Найбільше від нього страждають жінки та діти. Патріархальний підхід «Люби жінку як душу, тряси як грушу» призводить до психологічної, соціальної деградації жінки, втрати людської гідності, а нерідко до її фізичної смерті.

Читати далі »

БЕЗПЕКА ВІД А ДО Я

Методичні рекомендації для проведення занять в дошкільному закладі

Програмовий зміст: Знання правил безпеки у побуті, в природі.

Читати далі »

Слово до батьків

Вдумайтесь у ці кров’ю написані рядки. Яка б у вас відповідальна, складна, творча робота не була на виробництві, знайте, що дома на вас чекає така ж відповідальна, така ж складна, така ж тонка робота — виховання людини. Скрізь вас можна замінити іншим працівником — від сторожа на тваринницькій фермі до міністра; справжнього ж батька не замінить ніхто. І якщо перед вами вибір, що робити — іти завершувати роботу, за яку — ви це точно знаєте — вас представлять до високої нагороди, чи йти до школи, рятувати сина, з яким нещастя,— ідіть до школи, рятуйте сина…
Треба зрозуміти кожному з нас, шановні батьку й мати, то невихована людина, моральний неук, недоук — це все одно, що літак, випущений у політ із зіпсованими двигунами: загине він сам і принесе загибель людям.

(Василь Сухомлинський)

Нормативна правова база дошкільної освіти

Організація навчально-виховного процесу в дошкіллі регламентована наступними нормативними документами:

Читати далі »

Чи готова дитина до школи ?

КОМПЛЕКС МЕТОДИК ДЛЯ ІНДИВІДУАЛЬНОГО ОБСТЕЖЕННЯ РІВНЯ ПІДГОТОВЛЕНОСТІ ДІТЕЙ ДО ШКОЛИ

Сучасні умови переходу системи освіти на 12-річне навчання поставили перед педагогічними працівниками складне і надзвичайно важливе завдання, яке полягає в об’єктивному і своєчасному виявленні рівня готовності дітей шестирічного віку до шкільного навчання. Наш методичний матеріал певною мірою допоможе тим, хто буде вивчати проблеми готовності дитини до шкільного навчання.

Під готовністю дитини до шкільного навчання ми будемо розуміти сукупність фізіологічних і психологічних особливостей дитини старшого дошкільного віку, яка забезпечує успішний перехід до систематично організованого шкільного навчання.

Якщо перед вами стоїть завдання визначити рівень готовності дитини до шкільного навчання, по-перше, необхідно чітко усвідомлювати з якою метою він має визначатися. Рівень готовності дитини до школи може визначатися з метою:

1.      Відбору дитини до школи або обгрунтування доцільності відстрочки її прийому до школи;

2.      Раннього виявлення тих дітей, які у процесі організації їх діяльності на уроці потребують додаткової уваги з боку вчителя;

3.      Розробки індивідуальної програми розвитку молодшого школяра.

Читати далі »

Сценарій ранку «День дошкілля та посвята першокласників у школярі»

Підготувала вчитель початкових класів Кроха В. В.

Ведучий:

Добрий день, малята,

Любі хлопчики й дівчата!

Ведуча:

Добрий день, шановні гості!

Вас зібралось так багато —

Мабуть, ви прийшли на свято?!

Читати далі »

Новорічна казка у дитячому садку

Новорічне свято завітало і до ковтунівських дошкільнят. Малята залюбки взяли участь у «Новорічній казці».

Читати далі »

Поради батькам першокласників

  1. Вранці піднімайте дитину спокійно, з посмішкою та лагідним словом. Не згадуйте вчорашні прорахунки, особливо мізерні, не вживайте образливих слів.
  2. Читати далі »

Десять заповідей батькам

  1. Читати далі »

НЕ БЕЙТЕ ДЕТЕЙ!

Читати далі »

Погода