Вражені патріотизмом ансамблю «Росава»

21 березня в Ковтунівському навчально-виховному комплексі жителі сіл Ковтуни та Мицалівка радо вітали ансамбль народної та сучасної української пісні «Росава» Черкаської обласної філармонії. Це не перший візит колективу до села. Тому багато глядачів старшого покоління прийшли на концерт саме як прихильники творчості колективу, пісні і музика якого безсумнівно є національним скарбом України. Говорити про майстерність ансамблю зайве, оскільки слава та діяльність «Росави» відомі далеко за межами Черкащини. Зачаровані глядачі були вражені щирістю почуттів відомих артистів, їх простотою у спілкуванні.

Колектив під керівництвом заслуженого артиста України Миколи Петрини має широкий репертуар та надзвичайно щільний графік виступів. За понад 30 років ним здійснено незчисленну кількість концертів. З «Росавою» пов’язані імена народної артистки України, лауреата державної премії ім. Т.Г.Шевченка Раїси Кириченко, народної артистки України Ольги Павловської, заслужених працівників культури України Діани та Василя Матющенків, заслужених артисток України Тетяни Халаш і Євгенії Крикун.

Нинішня солістка ансамблю заслужена артистка України Олена Варич зачарувала під час свого виступу не лише піснею. Її щирі слова про Україну, про рідний край і батьків (як і слова ведучої концерту народної артистки України Ольги Калини) по особливому у тривожний для нас час сприйняли всі глядачі хоч різниця у віці між окремими з них була понад 70 років. Згадуються слова Олени Варич, сказані декілька років тому під час одного з інтерв’ю: «Я мрію, щоб навколо нас було якомога більше людей, які люблять свою рідну землю, люблять Україну. Які б любили її від усього серця, а не на словах. Тому що якщо ми не будемо любити свою країну – в нас нічого хорошого не буде. Вона не відчує нашої любові, нашого добра, і не віддасть нам того, що може дати… Ми маємо зрозуміти, що ми – особливі в цьому світі. Тому що такої нації більше ніде немає. Ми – талановиті, ми – співочі, ми – творчі, ми – розумні, ми – великі інтелектуали. Треба це все зібрати докупи і вибухнути позитивною емоцією на весь світ». (http://narodua.com/ljudyna/olena-varych-mrije-schob-ukrajina-vybuchnula-pozytyvnoju-emotsijeju-na-ves-svit.html). Саме ці слова не говорились під час концерту, але незримо витали між артистами і глядачами – дух патріотизму об’єднав усіх присутніх у залі.

Ковтуняни разом із знаменитою РосавоюПродовженням концерту «Росави» став виступ учнів закладу, які звітували перед односельцями. Цікавий фільм «Шевченківські дні у нашій школі» педагога-організатора Людмили Кравченко підвів підсумок святкувань з нагоди 200-річного ювілею від дня народження Тараса Шевченка. За підсумками проведених заходів велика група учнів була нагороджена пам’ятними дипломами.

Погода