Щеплення – оберіг здоров’я дитини

Ті, хто бачив хворих, що помирають від дифтерії, правця, кору, ніколи не відмовляться від щеплень. Імунопрофілактика – це порятунок від масових інфекційних хвороб. Іншого шляху вберегтись немає.
Молоді батьки з легкістю відмовляються від проведення щеплень своїм дітям, тим самим позбавляючи їх шансу вирости здоровими. Педіатрам набридає умовляти таких мам. Найбільше

відмовників у Золотоноші та Гельмязові. За минулий місяць своєчасно одержали щеплення тільки 37% дітей віком 7 місяців.
Щороку з тих чи інших причин в Україні помирає близько 5000 немовлят. Теоретично кожен випадок смертності малят може бути використаний як привід для дискредитації ідеї імунопрофілактики
Про зроблену помилку батьки починають розуміти тоді, коли їхніх дітей не беруть у дитячий садок та школу. Медичне страхування на осіб, що не щеплені, згідно з законом не оформляється.
Приймаючи рішення про щеплення дитини, слід користуватися інформацією сімейного лікаря, а не повідомленнями з телеекрану. Вакцини для планових щеплень населення в Україні безкоштовні, вони купуються за рахунок держави, ті, якими користуються всі країни Європи, їх виробляють у Данії та Франції.
Володимир ГОНЧАР, лікар-епідеміолог Золотоніської райсанепідстанції.
«Вісник Золотоніщини», №38 (663), 18 вересня

 

Погода